Samooskrba

Energijska skupnost Slovenije v živo

Obišči stran

Samooskrba

Samooskrba z električno energijo je postala visoko priljubljena izbira gospodinjstev in podjetij, ki želijo zmanjšati svojo odvisnost od tradicionalnih energetskih virov. Omogoča jim proizvodnjo lastne električne energije, kar prinaša številne prednosti, vključno z nižjimi stroški in manjšim vplivom na okolje.

Ena od najpogostejših metod samooskrbe z električno energijo je namestitev sončnih panelov. Sončne celice pretvarjajo sončno svetlobo v električno energijo, ki jo lahko neposredno uporabljamo v gospodinjstvu ali shranjujemo v baterijskem sistemu za uporabo v oblačnih dneh ali ponoči.

Ngen je razvil svoj lasten produkt, z izrazito mislijo na vaša gospodinjstva za proizvodnjo in shranjevanje energije NGEN STAR. Ngen Star hibridni sistem vsebuje sončno elektrarno in hranilnik električne energije z integriranim razmernikom ter pametnim števcem električne energije. Preverite svojo ceno z enostavnim izračunom.

Konfigurator
Moja baterija z ikonami

Sončna elektrarna

Sončni paneli so postali nadvse priljubljena in izredno dostopna rešitev za proizvodnjo lastne električne energije. Te zmogljive naprave, sestavljene iz fotovoltaičnih celic, pretvarjajo sončno svetlobo v dragoceno električno energijo. Ena od bistvenih prednosti sončnih panelov je njihova odlična sposobnost izkoriščanja obnovljivega vira energije - sončne svetlobe. Sončna energija je neomejena in ne povzroča emisij toplogrednih plinov, kar dodatno prispeva k zmanjšanju ogljičnega odtisa in ohranjanju okolja.

Poleg tega sončni paneli zmanjšajo vaše stroške električne energije. Z lastno proizvodnjo energije zmanjšate ali celo odpravite svojo odvisnost od tradicionalnih energetskih virov, kar pripomore k dolgoročnemu prihranku denarja. Namestitev sončnih panelov je relativno enostavna in se seveda prilagodi različnim vrstam stavb oziroma hiš. Panele za vas namestimo tako na streho ali na prostem, odvisno od razpoložljivega prostora. Sodobni sončni paneli so estetsko privlačni in se lepo prilagajajo arhitekturnemu slogu stavbe.

Preberi več
Sončni paneli

Hranilnik

Hranilnik električne energije je naprava, ki omogoča shranjevanje presežne električne energije za vašo kasnejšo uporabo. Ta tehnologija je vse bolj priljubljena, saj omogoča učinkovitejšo rabo energije in zagotavlja zanesljivo oskrbo tudi ob primeru izpadov električnega omrežja.
Poglavitna prednost hranilnikov električne energije je njihova sposobnost shranjevanja energije, ki jo proizvajamo iz obnovljivih virov, kot so sončna energija ali vetrna energija. Namestitev hranilnika omogoča, da se presežna energija, ki jo proizvedemo v sončnih ali vetrovnih obdobjih, shrani v uporabo, ko je potreba po električni energiji večja ali ko ni na voljo dovolj sončne svetlobe ali vetra.

S shranjevanjem energije v času nižje porabe ali nižjih tarif uporabniki pametno izkoristijo cenejšo električno energijo in s tem zmanjšajo svoje stroške. Prav tako lahko hranilniki zagotavljajo rezervno energijo v primeru izpada električnega omrežja, kar je še posebej pomembno v kritičnih situacijah ali ob naravnih nesrečah.

Hranilniki električne energije so na voljo v različnih velikostih in zmogljivostih, kar omogoča prilagajanje potrebam posameznega gospodinjstva ali podjetja. Napredne tehnologije in pametni sistemi upravljanja nudijo sijajno optimizacijo delovanja hranilnika, kar dodobra izboljša njegovo učinkovitost in življenjsko dobo.
Hranilniki električne energije predstavljajo pomemben korak naprej v smeri najbolj učinkovite rabe energije in zagotavljanja zanesljive oskrbe. Z njihovo pomočjo lahko veliko učinkoviteje izkoristimo obnovljive vire energije, zmanjšamo stroške položnic in prispevamo k zmanjšanju obremenitve električnega omrežja. S tem tudi gradimo boljšo trajnostno prihodnost, ki temelji na pametni rabi energije.

Vas zanima več?

Zakaj samooskrba?

Pomemben del samooskrbe z električno energijo je tudi učinkovita raba energije. Uporaba energetsko učinkovitih naprav, izolacija stavb, uporaba LED svetil in pravilno upravljanje porabe energije so le nekateri preverjeni načini, kako doseči čim večjo učinkovitost.

Pri načrtovanju sistema samooskrbe z električno energijo so pomembni tudi zakonodaja in predpisi, ki urejajo to področje. V nekaterih državah je mogoče električno energijo, ki jo proizvedemo v presežku, oddati nazaj v omrežje in s tem zmanjšati stroške ali celo ustvariti dodaten prihodek. Vendar pa je treba upoštevati tudi izzive, kot so stroški namestitvenega sistema, vzdrževanje in prilagajanje potreb porabnikov. Zato je priporočljivo, da se pred odločitvijo za samooskrbo z električno energijo posvetujete s strokovnjaki, ki vam bodo pomagali pri načrtovanju in izvedbi sistema, ki ustreza vašim potrebam.

Kontaktirajte nas
Subscription ikona

Naročite se na novice

Naročite se na naše novice in ostanite v stiku z aktualnimi aktivnostmi.